Jdi na obsah Jdi na menu
 


Líšenská liga 2008

11. 11. 2008

Pro ročník 2008 neměníme jméno týmu ani složení.

1. kolo – 4.5.2008

Datum není vybráno moc šťastně, je prodloužený víkend a jsme na kolech. Takže vynecháváme.

2. kolo – 11.5.2008

Ani tento termín není moc šťastný ale sešlo se to se sobotním divadlem a tak jdeme na to ve složení Milan, Jirka a Naďa.

Obrazek

Za pěkného počasí se schází 12 týmů, hraje se do deseti každý s každým, tj. 11 zápasů. Žádné hřiště není moc tvrdé takže kuliči se moc neprosazují.

Začínáme dobře, postupně porážíme 10:4 „Kulový…“ se zdravotně hendikepovaným starostou, 10:0 béčko „J.R.P.L.“, 10:2 áčko „L.P.R.J.“, 10:8 nepříjemnou „Sešlost“ a 10:4 „Berušky“ s pouze jednou beruškou.

Po pěti zápasech si dáváme přestávku a klobásku, ta nám ale moc neprospěla. Prohráváme hladce 3:10 s „Krotitelkami koulí“, holky hrají dobře, daří se jim dohoz i vyrážení. Spravujeme si chuť a porážíme vítěze 1. kola „Fiňáky“ 10:0 a jdeme na tradičního soupeře „LížeTu kouli“. Prohráváme ale daří se nám srovnat na 5:5. To nás ukolébalo, soupeř získává další bod a následuje děsivá hra. Společnou nemohoucností se nám nepodařilo dostat kouli blíž než metr ke košonku a tak soupeř snadno dohazuje a zápas končí 5:10.

Další těžký soupeř „Školáci“ si vybírají měkké hřiště č. 6 a moc se jim to nevyplatilo. Hladce vyhráváme 10:0 i když se jim Jirka snažil bod přihrát, nepovedlo se mu to. Poslední dva zápasy skoro povinné výhry, 10:3 „Bábrlata“ a 10:6 „Marná snaha“.  Celkově se nám všem docela dařilo, Vyplatilo se, že Naďa si sama nahazovala košonek. Zejména ve druhé půlce velmi dobře placovala a donutila soupeře vyházet více koulí.

Obrazek

Pouze dvě prohry, jasné první místo. Po dvou kolech jsme celkově pátí (13 týmů).

Turnaj proběhl poměrně rychle, pouze čekání na výsledky bylo dost dlouhé. Výpočetní technika tuto činnost moc neurychluje, tabulka na A3 přilepená na stole by čas zkrátila na desetinu.

Příjemný turnaj v pokojné atmosféře za nádherného počasí. Bohužel celkový dojem pokazila závěrečná likvidace odpadu, to se moc nepovedlo.


3. kolo - 29.6.2008
Po vydařeném vystoupení na Avokádu jedu s Jirkou a Naďou do Líšného na další kolo místní ligy. Sešlo se 7 týmů, hraje se do 11 ale je to proti včerejšku jako nebe a dudy. Tedy počasí je stejně pěkné, soupeři příjemní ale terén a způsob hry úplně jiný. Terén jako stvotřený pro kutálení, čehož mnozí hojně využívají, nám příliš nevyhovuje.
Zahajujeme proti L.P.R.J. a nedaří se. Koule běhají jak splašené a tak prohráváme 6:11. Ve druhém zápase je to už lepší, máme přečtený terén a porážíme Berušky 11:6. Třetí zápas proti největšímu soupeři LížeTu Kouli se přelévá z jedné strany na druhou, v dramatickém závěru střílíme soupeřovu kouli a vyhráváme 11:9.
Po klobáse následuje jako obvykle útlum a tak prohráváme s Krotitelkama Koulí 8:11 a následně se Školáky 4:11. A tak alespoň v posledním zápase udržijeme vyrovnanou bilanci a vítězíme na Kulový... 11:8.
Nakonec nám tři vítězství stačila na pěkné třetí místo. Celkově jsme ma druhém místě 5 bodů za Školáky a máme 15 bodů náskok před Sešlostí.


4. kolo - 13.7.2008
Máme dlouhý odpočinkový čas v turnajích ČAPEK a tak jedeme na další turnaj Líšenské ligy. Je přítomno šest (později dokonce sedm týmů), hraje se každý s každým do 11 bodů. Prší, málem jsme jeli domů ale nakonec nejsme tak měkký a vyplatilo se to.
Nezačínáme příliš dobře, vedeme sice asi 9:4 ale nakonec nás holky ukoulely a tak prohráváme s Krotitelkama koulí 9:11.
Další zápas se vyvíjí znovu dobře, vedeme 9:3 ale nakonec se to opět zvrtlo a prohráváme se Školáky 10:11. Vypadá to dost beznadějně ale uvidíme.
Následuje prestižní zápas s LížeTuKouli. Prohráváme, pak stahujeme na 6:6 a máme šanci dohrát zápas. Bohužel nabídnutou příležitost nevyužíváme ale soupeř pouze stahuje na konečných 11:8. V dalších zíápasech porážíme Berušky 11:3 a Kulový... 11:2. V posledním zápase máme vážného konkurenta Sešlost ale jsou už vyčichlý a tak je snadno porážíme 11:2.
Máme se Školáky stejně výher i stejně nastřílených bodů (oba máme jen dvě prohry 10 a  9 bodů) a tak rozhoduje skóre, které máme lepší. Je to podle pravidel Líšenské lgy i když jsem na to upozorňoval, že je to trochu trochu proti normálním zvyklostem. Ale je to pro všechny stejné, jednou na tom vyděláš, podruhé taháš za kratší konec.
A tak jsme zvítězili ve 4. kole, Školáci byli druzí a třetí Krotitelky koulí..
Po čtyřech kolech jsme na prvním místě pět bodů před Skoláky. Další soupeře jsme setřásli, nejbližší je Sešlost, která ztrácí dalších 35 bodů.


5. kolo - 14.8.2008
Uspořádali jsme si klubový turnaj a tak do Líšného nejedeme. Trochu to tam upadá, už ani výsledky nezveřejňují. A tak jsme pouze zjistil, že L.P.R.J se snažilo ale skončilo na 2. místě a vyhráli Školáci. Tím jsme se celkově dostali za ně na 2. místo se ztrátou 5-ti bodů. Abychom se vrátili na vrchol, musíme příště (bude-li nějaké) vyhrát.


6. kolo - 12.10.2008

Nejsou žádní spoluhráči a tak hledám někoho, kdo by se mnou jel udržet dobré postavení v líšenské lize. Nakonec se mnou jedou spolupracovníci, spoluzahrádkáři, spolubowlingoví hráči a z 50% bývalí spoluvolejbalisté Bohouš s Boženkou. Tak uvidíme jak to dopadne, před měsícem provedli několik cvičných hodů betovovými koulemi tak to snad nebude tak zlé.

Sešlo se deset týmů, hraje každý s každým.

Začínáme s týmem Zahradníků, dáváme 2x dvojku a vše vypadá skvěle. Ale jen vypadá. Prohráváme 4:11. V další hře s Kulový... se zlepšujeme a prohráváme 5:11. Do třetice to vyšlo. Porážíme hladce Sešlost, buzkonkurenční unfair tým 11:4. Jeho hráči stojí za koulí proti hrajícímu, hopají se, poskakují, mávají rukama a vedou stále nějaké řeči. Kdyby nic jiného, toto vítězství mi dnes stačí.

Pokračujeme proti těžkým soupeřům a prohráváme se Školáky 5:11 a s L.P.R.J. dokonce 1:11. Pak se ale už rozehráváme a porážíme berušky 11:5, LíŽeTu kouli taky 11:5 (už to není, co to bývalo) a nakonec tým Mrňousů 12:0, tedy přesněji 11:1´ale ten bod jsme uhráli taky my.

Poslední zápas jsme nehráli, protože Čížci už odletěli. Nevím proč vůbec přiletěli, když nemají čas sehrát turnaj celý. A to skončil velmi brzy, pro nás už ve tři hodiny. Takže 5 výher, čtyři prohry, docela dobrá bilance.

Zahradníkům se dařilo o trochu lépe, 6 výher, tři prohry (výsledky nejsou uvedeny v pořadí her):

Boulisté 11:4, Kulový... 11:6, Sešlost 11:6 (Gratulujeme!), Školáci 9:11 (škoda, tak příště), L.P.R.J 3:11 (s tím budeme muset něco udělat), Berušky 0:11 (tedy kluci, to jste jim udělali velkou radost), LíŽeTu kouli 11:0, Čížci taky 11:0 a Mrňousové 11:7.

6. kolo skončilo jako to páté: 1. Školáci, 2. L.P.R.J., 3. Kulový.... Na 4. místě Zahradníci a 5. místo my Boulisté.

Celkově ligu vedou Školáci se 190 body a nemohou být sesazeni ani v dalším kole, prý snad ještě jedno bude. Držíme se se 160 body na 2. místě ale doráží na nás L.P.R.J se 140 body. Další pořadí (ti už nás v příštím kole nemůžou ohrozit, třetího ješte ano) je : 4. Kulový... 118 bodů, 5. Sešlost 115 bodů, 6. LíŽeTu kouli 110 bodů, 7. Krotitelky koulí 108 bodů, 8. Berušky 95 bodů.

7. kolo - 9.11.2008

Nikomu se moc nechce a tak jedu s Klárou a premiérově s Jakubem. Sešlo se 10 týmů, hraje se každý s každým do 11.

Obrazek

Začínáme proti LížeTu Kouli a Jakub skvěle zahajuje hru. Hravě vítězíme 11:2. Berušky hrají na stejném hřišti jako v prvním zápase a navíc pouze ve dvou a je to znát. Prohráváme 3:11, neklademe žádný odpor.

Vracíme se k výkonům z prvního zápasu a vedeme nad Zahradníky 7:0 a pak 9:2, máme desátý bod a dost koulí ale dvakrát s Klárou posunujeme prasátko a jsou to 3 body pro soupeře. Čekáme dál na svojí šaqnci ale ta nepřichází a tak prohráváme 9:11. Tím jsme se připravili o vítězství v dnešním turnaji.

Nejvážnějšího konkurenta na celkové druhé místo L.P.R.J. porážíme 11:5, následuje hlaské vítězství nad Kulový... 11:1, Mrňousové nekladou žádný odpor (Jakub je zkušeně drží na deseti metrech), snadno 11:0.

Malá krize přichází v utkání s Bez Jany, soupeř je lepší, prohráváme 5:11.

Konec už se opět vydařil, Krotitelky koulí porážíme 11:4. Školáci hráli skoro celý turnaj ve dvou, proti nám naštěstí už ve třech. Využíváme toho a snadno vítězíme 11:2.

Dnes byli nejlepší Zahradníci, L.P.R.J. vybojovalo 2. místo a my třetí.

Trochu se to ale zvrhává, z deseti trojic jsou dvě dvoučlenné, takže o turnaji trojic už se moc mluvit nedá.

Celkové pořadí se tedy nezměnilo a je následující :

1.  Školáci  190 bodů

2. Boulisté 170 bodů

3. L.P.R.J.   160 bodů

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář