Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čerlinka CUP 2008 - Litovel

5. 10. 2008

Původně jsme chtěli jet do Lípníku ale je to tu bída s účastí, nakonec se začaly týmy i odhlašovat a tak jich spíše ubývalo než naopak. Navíc Klára nikoho nemohla k sobě sehnat a tak jsme se rozhodli pro Litovel. Nakonec bychom byli v Lipníku šestnáctí a turnaj by bodován, i když bídně ale stalo se. Alespoň jedním týmem (Zahradníkovi) jsme zde ale byli zastoupeni.

V Litovli se sešlo 48 dvojic (zde jsme zase dopomohli k prestige), hráli se skupiny po třech a tak byla velká šance postoupit.

Béďa a Olina

První zápas stojí a pak jdou na rozehrané PCBD Hejlovi. Snaží se ale bohužel to nestačí a prohrávají 10:13. Dalším soupeřem v utkání kdo z koho je Vlček-Kihsling. I tento soupeř je nad jejich síly, prohra 5:13.

V turnaji "B" jsou prý pěkné ceny ale není bodovaný. Hraje se švýcarem na tři kola. Bohužel soupeře ani výsledky neznám a tak jen telegraficky. 1. kolo výhra ale pak už to jde s kopce a následují dvě prohry a tak dnešní den - žádná sláva.

Milan - Klára

Nejdříve taky stojíme a v prvním našem zápase KLIP-HRODE Popelka-Pírek nedostáváme moc šancí. Začínáme šestkou, samozřejmě v náš neprospěch a tak jsme rádi, že zaháníme kanára a prohráváme "jen" 2:13. Čeká nás Vařeka-Látal a vítěz půjde dál. Chlapi hrají docela dobře, jeden hází závodně šipky a tak to má docela v ruce. Ze začátku dost prohráváme ale soupeř nevydržel nutné soustředění a tak se karta pomalu obrací a vítězíme 13:6.

Jdeme na oběd, výborné uzené sele, o co víc jsme na něj čekali, o to víc nám chutnalo. Po obědě nečekáme žádné zázraky ale čeká nás nejvyrovnanější souboj dne o postup do šestnáctky. Nad dvojicí Spurný-Kučera převážně o málo vedeme, ke konci má soupeř (a pak i my) šanci rozhodnout, ale ani jednomu se to nepovedlo. A tak je spravedlivé, že se rozhoduje za stavu 12:12. Bohužel taháme za kratší konec a prohráváme 12:13. Soupeř to nakonec dotáhl až na dělené první místo v turnaji.

Dohrává se vše a tak o 17-24 hrajeme se SLOVENSKO Vančurová-Dzúrik. Přestože soupeř (myslím tím ten chlap, kouč Slovenské reprezentace žen) výborně střílí i placuje, daří se nám zvítězit 13:6. Dalším soupeřem o 17-20 jsou ČESKÉ BUDĚJOVICE Korešovi. Jako vždy bez velkého vzdoru prohráváme 4:13, jednou to ale přijít musí. Chtělo by to psychologa a ještě lépe nějakého trenéra. Každé místo dobré a tak jdeme i do souboje o 21-22. Klukům PCBD-FŇÁKY Hejl-Stoklásek se moc nechce ale ani oni to nevzdávají a hrají dál. Ztráta mnotivace je na nich vidět, úvodní hry vyhrávají ale pak se daří nám a zvyšujeme až na 12:5. V další hře dochází ke zkratu (v mé hlavě), dvakrát střílím (resp. házím koule na různé strany), Klára se to snaží zachránit a lepí kouli k naší. Tomáš je obě dvě karem vystřeluje a mají pět bodů. Jak snadně. V další hře už nezaváháme a vítězství 13:10 je naše. Poslední hru už neabsolvujeme a raději už jedeme domů, je to přeci jen kus cesty. A tak končíme s největší pravděpodobností na 22. místě.

Odvážíme si ještě špagety, vrtule a dva krásné kalíšky.

 Turnaj byl dobře zorganizován, všechno klapalo i atmosféra byla velmi příjemná. Jen nevím, zda je úplně nejlepší hrát při prestige doprovodný turnaj jako nebodovaný a dohrávat dvaatřicítku. U obojího se pak u některých týmů projevuje výrazná ztráta motivace ke hře.

Ale jinak gratulace organizátorům k pěknému turnaji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář