Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jihlava - Zahrada Vysočiny 2008

19. 4. 2008

Zase vyrážíme do neznámého prostředí, vyjíždíme z Jablonce (tentokrát jen se Šárkou) a opět leje jako z konve. Polovičce z nás se ráno moc jet nechtělo ale nakonec bylo docela pěkné počasí, neměli jsme při hře moc velké prostoje a tak to bylo vše O.K. Terén je písčitý, bez velkých nerovností.

Obrazek


Přijelo 49 dvojic, hraji se ve skupinách po třech, dva postupují. Jako nasazená dvojka máme první zápas volno a tak okukujeme soupeře. Asi nám to něco dalo neboť hned první zápas Carreau-PCBD Michálek-Hrbáček vyhráváme 13:6 a je nám hned veseleji. Teď ještě zvládnout druhý zápas Vinohrady-Fňáky Bednářová-Stoklásková. Nezačínáme zrovna nejlíp ale brzy srovnáváme na 3:3. Šestý bod nás uklidňuje, postup ze skupiny nam už nemůže uniknout. Nakonec vítězíme 13:8, jsme první ve skupině a postupujeme do dvaatřicítky.
Nějak nám vyhládlo tak si dáváme dobrou kotletu ale pak se nám moc nechce hejbat. Čekáme na soupeřky, juniorky Carreau-KPK Adlerová-Bartošová. Mají nějakou reprezentační poradu a asi ne nadarmo. I když děláme první bod, brzy prohráváme 1:7. Pak se vzchopíme, srovnáváme na 8:8 ale soupeřky opět unikají na 8:11. Pak však dáváme devítku a následně se jim nedaří odpovědět na naší první kouli a tak dohazujeme čtyřku (ještě nám dvě koule zbyly na ruce) a vyhráváme 13:11. Jsem rád že nehrajeme "B" turnaj a nemusím se tentokrát zabývat průběhem švýcara.
O postup do osmičky se utkáváme s PCBD-Austerlitz Hejl st.-Bayer M. Volíme stejnou uspávací taktiku jako na holky a soupeř je stále o krok napřed. Prohráváme 9:11 když se dovídáme, že se dohrává celá šestnáctka. Bylo by tedy lepší bojovat v první osmičce a tak dáváme trojku a následně potvrzujeme vítězství 13:11.
V osmičce jsou ale už zdatnější hráči a tak naše taktika nefunguje. Další soupeř PCBD-APEC Socha-Kříž  hraje jen co potřebuje a i když to vypadá že vzdorujeme, je to jen zdání. Mám trochu problém s koulema. Hraju Klářinýma a jsou podobné, jako má soupeř (hladké integrálky 680). Když mu beru kouli poprvé, brzy to zjistí. Podruhé jsem mu nedal šanci a tak ji našel až odehranou na place. Trochu ho to rozhodilo, neboť při jedné z následujících her hrál jen dvakrát. Při další hře se jeho koule objevila v pravém rohu a protože se tam hra přenesla, vypadalo to, že tam patří. Pak si ji odtud vzal, když nemohl svou třetí kouli opět najít. V tom už jsem ale prsty neměl. Alespoň že psychická únava se neprojevuje jen u mě.. Prohráváme 9:13.

Už toho máme docela dost, není dostatečná morálka ještě něco podniknout a tak v dalších utkáních máme alespoň cíl vyplašit kanára. To se nám vždy docela brzy daří a tak dohráváme v poklidné atmosféře. Prohry s Hranice-Carreau Kutý-Neuman 2:13 a s AURA-APEC Netušil-Hudík 4:13 nás ponechávají na celkovém 8. místě v hlavním turnaji. Spokojeni jedeme domů, cestou téměř pořád prší a tak jsme rádi za pěkné počasí, které v Jihlavě bylo.
Dnes jsme narazili na samé smíšené týmy, žádný klubový tak jako my. Asi se budeme muset taky poohlídnout po nějakých spoluhráčích. Ale nevím, zda by s námi chtěl někdo hrát. Tak si asi zase vystačíme sami.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář