Jdi na obsah Jdi na menu
 


Litovel - Litovel ÓPN 2008

28. 4. 2008

Do turnaje nasazujeme dvě trojice : Milan - Šárka - Klára a Béďa - Olina - Jirka Ježek, posila za Stolína.

My vyjíždíme již v pátek odpoledne, po krátké prohlídce Litovle jdeme na divadelní představení Asterix a Obelix, hrané v místní sokolovně. Představení bylo velmi pěkné, ještě jednou děkujeme všem aktérům a zejména scenáristce a režisérce Janě Burešová za příjemný večer. A samozřejmě i Pavlovi za zajištění vstupenek a ubytování. Přespali jsme ve třídě autoškoly (děkujeme Autoskalixovi) a ráno po snídani v místním lahůdkáři vyrazili na turnaj. Béďovi jsme tu ranní cestu do Litovle moc nezáviděli, ještě nás čeká cesta zpět.

Sjelo se 41 trojic. Turnaj začal vylosováním švýcara aby se zjistilo, že se mělo hrát ve skupinách, tak jak bylo oznámeno v propozicích. Kdyby byli chytřejší, tak tam napíšou "uvidíme až se sejdem", tak jako to dělají jiní.  Škoda. Měli jsme dobrého soupeře, chvíli jsme s ním hráli a vypadalo to na vítězství. Místo toho jsme byli nalosováni do poměrně těžké skupiny. Hraje se na časový limit.

Milan-Šárka-Klára

Hned na začátek Carreau Šrubařová-Michálek-Adlerová. V první hře dostáváme hned „čtyřku“, což způsobuje malý rozvrat v týmu. Snižujeme na 2:4 ale soupeř je lepší, prohráváme 4:13. Druhý zápas domácí Burešovi, jsou trochu načatí z prvního zápasu a tak toho využíváme a vedeme 6:1. Pak ale dostáváme „pětku“ a nastává obrat. Soupeř uhrál 11 bodů v řadě, trochu stahujeme náskok ale na lepší výsledek než 9:13 to nestačí. Třetí zápas, opět silný tým, domácí Neoral s dvěma Holanďany. I když nás na chvíli liják vyhnal z hřiště, nevzdáváme se a bojujeme v blátě a mezi kalužemi dál. Za stavu 12:12 se situace stále mění, předposlední naše koule a máme bod, poslední koule soupeře a bod je zase jeho. Klára může poslední koulí zápasu rozhodnout ale nedaří se a tak prohráváme 12:13. Útěchou nám může být pouze „šestka“, kterou jsme soupeři nadělili. Poslední zápas ve skupině Vojnův Městec Vejmělek-Brož a Jirka Musil t.č. neregistrovaný.  Pozdější vítěz turnaje nám moc nadějí nedal, prohráváme 7:13. Končíme poslední ve skupině. Turnaj se dohrává celý a tak jdeme hrát o 33. až 41. místo.

Protože hraje devět týmů, je pavouk děravý jak řešeto. Jediní my hrajeme „předkolo“, alespoň nemusíme jen stát a koukat. Před soupeřem Hranice Grepl-Grepl-Svobodová jsme stále o něco napřed. Těsně po ukončení časového limitu zvyšujeme na 12:6 a soupeř tak už má jen teoretickou šanci srovnat stav. Nic není nemožné, máme všechny koule ve hře, není tak úplně jisté, že šestku nedohodí. Soupeř ale volí střelbu, koule v autu a je rozhodnuto. Vítězíme 12:8 ale o moc dál jsme v pavouku nepostoupili. Další soupeř Orlová Buba-Bubová-Szweda, poměrně snadné vítězství 13:2. Další soupeř nevydržel a jel domů tak rychle, že ani nevzal všechny spoluhráče, které přivezl. A tak je tu finále skupiny „C“. Nebojácné a dravé mládí Orlová-Kulový blesk Bury-Krůlová-Konečná se nechtějí dát, chvíli za tmy a nakonec za umělého osvětlení je zdoláváme 13:11 a vybojovali jsme maximum, co se dalo. Po vyrovnané bilanci čtyř proher a čtyř výher končíme na 33. místě.

Béda-Olina-Jirka

O poznání lepší soupeři, první kolo Kulový blesk Koneční-Kresta a je tu vítězství 13:4. S dalším soupeřem Orlová Uhrovi-Kachlíř prohrávají 4:13. Vždyť tento tým vybojuje druhé místo v turnaji. Že ti nejlepší museli zbýt na nás. Třetí kolo Slope-Carreau Kalábová-Hrbáček-Hodboď je taky velmi silný a tak následuje prohra 3:13. Následná výhra 13:5 nad Hranice Tvrdoň-Kočajnarová-Gratcl zajišťuje postup do „B“ skupiny a hru o 17. až 32. místo.

V prvním kole poráží tým neregistrovaných hráčů Charoll 13:5. Bohužel do dalšího zápasu s Fňáky-Aura Stoklásek-Mrňák-Jeřábek nastupují bez Jirky, který je zcela opojen atmosférou turnaje. Se čtyřmi koulemi prohrávají 5:13 a do dalších zápasů už nenastupují. Takže konečné 22. místo. 

A čeká nás cesta domů. Naštěstí není velký provoz a tak jsme doma před půlnocí.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář