Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ořech - SVĚtový DEn Koulí 2008

8. 3. 2008
Prvního turnaje dvojic se účastní naše 3 týmy : Milan-Klára, Šárka-Radka a Béda-Olina.
Za pěkného počasí se sešlo 32 dvojic, optimální pro hru švýcarem. Při třech kolech budou mít 4 dvojice 3 vítězství, 12 dvojic 2 a 1 vítězství, 4 dvojice budou bez výhry. Prvních 8 bude hrát o vítězství, další budou dohrávat o pořadí ve čtveřicích.
Na úvod jsem se zeptal, jak bude určeno pořadí po odehrání základních kol, zda podle soutěžního řádu (SŘ) nebo po ořechovsku, bez ohledu na kvalitu (počet vítězství) soupeřů. Takže prý podle SŘ.
O tom, jak vážně je to myšleno něco naznačilo už nasazení do turnaje. Ředitel turnaje si přidělil číslo 1, i když vůbec není v žebříčku (nezaplacené příspěvky). I nasazení ostatních domácích týmů je dosti podivné. Ale to je vcelku jedno. Druhé kolo bylo vylosováno pomocí krabiček od filmů, jak je zde obvyklé. Před koncem druhého kola jsem si šel vyfotit výsledky našich týmů, abych je nemusel opisovat. Tím jsem asi pořadatele vylekal, že budou opravdu muset brát v úvahu sílu soupeřů. A tak do třetího kola prý losoval dvojice počítač. Po jeho skončení už se pořadatelé nemohli ničeho dopočítat a tak určovali pořadí "podle ksichtu". Překvapilo nás, že ačkoliv máme dvě výhry, máme hrát až o 17. místo. Protestovali jsme a neobměkčilo nás ani to, že Tomáš Piller údajně napsal špatně výsledek (byl napsán dobře) ani to, že body dostane jen prvních 8 (loni měl body i přeposlední?!) a tak nakonec pořadatel začal vyvolávat týmy před námi, až se zjistilo, že Vokrouhlíkovy mají jen jednu výhru a tak nás nakonec, ač neradi, přehodili. I tak si myslím, že si holky pomohly, že měli hrát až o 21. místo.
Poškozených bylo samozřejmě víc. Zejména Jirkovský-Špitálský, kteří měli být v osmičce, o čtyři místa zpět byly posunuty i dvojice Valenzová-Mužík, Resl-Valášek a Fukalová-Koscelníková, o osm míst dokonce Lapihuska-Suchomel.
Naopak výš se posunuli Glan-Řehoř, Habásko-Žampach a další.
A to vše za tichého přihlížení vrcholných funkcionářů ČAPEK.

Ale teď už ke hře, jak se nám dařilo.
Milan-Klára
Máme štěstí, že se dopředu nacpal jen jeden tým Ořechu a tak jdeme ze šestnáctého místa na posledního OSOV-Klimeš. Skóre se přelévá ale nakonec vyhráváme 13:9. První výhra, můžeme být v klidu.
V druhém kole nastupujeme proti KOLOVÁ Valenta-..., hladký průběh 1:13, uhráli jsme alespoň čestný bod.
Třetí kolo POP Gorroňo-Razafindrainibe, nejdříve to vypadá, že ani nebudeme potřebovat chybějící kolík na ukazateli skóre ale nakonec se karta obrátila a druhé vítězství 13:10 bylo na světě.
Po problémech hrajeme ve skupině o 13. místo, v prvním utkání proti DPS Resl-Valášek se nám na rozdíl od soupeře daří o trochu více a tak na první pohled snadné vítězství 13:1. V posledním utkání je soupeřem smíšená dvojice VARY-POZORKA Janík-Volenec a už není moc morálních sil a tak po prohře 6:13 končíme na 14. místě. Obhajujeme tak loňské umístění.

Šárka-Radka
První kolo těžký soupeř VARAN Denisovová-Valenz. Utkání je vyrovnané, koncovka však patří zkušenějšímu soupeři, výsledek 10:13 není špatný. Utkání končí jako poslední.
Druhé kolo a opět velmi zdatný soupeř, Hartnut a Detlef z Chemnitz (já jsem takové město ve svých mapách nenašel, pouze Karl-Marx-Stadt). Dlouho se přetahují ale nakonec opět rozhodne zkušenost a zápas končí 9:13. Opět všichni musí čekat na dohrání tohoto zápasu.
Poslední možnost získat alespoň jedno vítězství, soupeř OSIKA Přibyl-Lašek. Není to jednoduché ale daří se 13:9. Nevím jak to holky dělají ale vždy dohrávají poslední. Naštěstí přestávka před K.O. je dost dlouhá a tak si mohou v klidu ještě vypít kafe.
Díky těžkým soupeřům by měly hrát o 17. místo ale pořadatel je zařazuje do skupiny o 21. místo. V prvním utkání nastupují proti jedničce turnaje OŘECH Glaserovi. Jako obvykle se zápas táhne a končí jako poslední ale se šťastným koncem 13:8. Poslední soupeř OSIKA Štěpánek-Radoušová je nad jejich síly a prohrávají 5:13. Obsazují hezké 22. místo i když to mělo být minimálně 19. místo.

Béda-Olina
První kolo super, AURA Habásko-Žampach 13:5.
Druhé kolo těžký soupeř VARAN Valenzová-Mužík a prohra 3:13.
Bohužel ve třetím kole i díky bolavým zubům prohrávají s FRAPECO Glan-Řehoř 1:13.
Měli by hrát o 17. místo ale odjíždějí domů a tak je pořadatel vyřazuje z turnaje. Podle mého by v něm měli zůstat a soupeř by měl vyhrát kontumačně, tj. měli skončit na 20. místě.

Nakonec na rozdíl od loňského turnaje bodovala jen první polovina týmů, takže dohrávka o 17. a další místa byla stejně k ničemu, jen tak pro trénink. Takže kdo odjel dřív o nic nepřišel.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář