Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrchlabí - MČR 3 region 2008

1. 6. 2008
Na regionálním kole "Střed" se nakonec sešlo 16 trojic a tak se hrálo ve čtyřech skupinách s 50% šancí postupu. Stejně jako vloni se oba naše triplety (Milan, Šárka, Klára a Béďa, Olina, Radka) dostaly do stejné skupiny doplněné nejvýše nasazeným Vojnovým Městcem (Brož, Vejmělek, Konopásek) a domácím Vrchlabím (Švimberský, Štechová, Guilbert)).

Obrazek


V prvním kole hrajeme proti domácím, první jejich koule u košonu, my vyházíme všech šest, poslední koulí jsem lepší. Soupeř ji hned vystřelí a má 3 body. Dolší hra to samé, jen o bod méně. Vypadá to dost bledě. Přebíráme iniciativu a otáčíme na 8:5, pak zase soupeř na 8:9. Čtyřkou zvyšujeme na 12:9, Klára měla možnost ukončit zápas ale nepovedlo se. V další hře má podle nás soupeř šanci na vyrovnání ale neriskuje a bere jeden bod. Pak už nám to vyšlo a vítězíme 13:10.
Béďův tým poráží favorizovaný Vojnův Městec 13:7 a vypadá to dost dobře.

Obrazek


Ve druhé kole si měníme soupeře. Náš začátek je zase bída, dostáváme čtyřku a ani další hry se moc dobře nevyvíjejí. Zlom nastává za stavu 0:8, nemáme bod ani koule a soupeř ještě čtyři ale nakonec je jeden bod náš. Postupně se nám to podařilo zvrátit, dáváme pětku (soupeři nepomohlo ani olizování koulí nebo co to s nimi dělá) a vedeme 12:11. Ale to bylo vše, na co jsme se zmohli. Prohráváme 12:13.
Béďa s holkama nepouští šanci z rukou a porážejí Vrchlabí 13:8 a jsou jednou nohou ve finále. Rozhodne vzájemný zápa, my musíme vyhrát.

Jdeme na oběd, servírují kuřecí plátek a hranolkama a je to velmi dobré. Docela jsme se nacpali a tak uvidíme jak to půjde. Vracíme se na plac a začíná třetí kolo. Vojnův Městec poráží podle očekávání Vrchlabí a tak se musíme snažit. Máme výhodu, všechny zápasy hrajeme na stejném hřišti. Začínáme dobře, soupeři se naopak moc nedaří a tak brzy vedeme 7:0. Béďa začíná být nervózní, ono to s tím jejichj postupem až tak jasné není. Dávají své první dva body. Za stavu 10:2 získávají bod, který se nakonec ukazal být tím rozhodujícím. Zápaas vyhráváme 13:3 a postupujeme z prvního místa ve skupině na skóre ze vzájemných zápasů (+9). Béďa s holkama mají -4, Vojnův Městec -5. A tak do Poděbrad pojedou oba naše týmy.

Nádherné počasí (naštěstí naše hřistě bylo polovinou stále ve stínu), pěkně jsme si zahráli i najedli, brzy to skončilo, všichni postupujeme tak co bychom si ještě mohli přát.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MČR

(Pabust, 1. 6. 2008 22:54)

gratulujeme k postupu a těšíme se na finále, že se zase uvidíme - vicemistři Moravy a Slezka Bureši