Jdi na obsah Jdi na menu
 


Praha - Avokádo CUP 2008

29. 6. 2008
Zase něco poprvé, tentokrát mezinárodní turnaj okruhu CENTROPE, konaný v krásném prostředí Trojského zámečku. Sešlo se 89 trojic, hrál se švýcar na 5 kol s časovým limitem. Klára měla nějaký mejdan a tak jsme hráli ve složení Milan, Šárka a Jirka. Turnaj si nenechali ujít ani Beďa s Olinou a Radkou.

V prvním kole nastupujeme proti francouzkému týmu vedeným popíkem Herinirinou. Vše šlo vcelku hladce, v příjemné atmosféře vyhráváme 13:2.

Obrazek

Ve druhém kole nám los přihrál Burešovi z Litovle. Začátek nic moc ale stav 0:5 jsme zvrátili na 5:5 a následně 6:6. Pak si Pavel zastřílel a to nám vyneslo vedení 12:7. Soupeř tuší časovou tíseň, bere bod a rychle nahazuje. Právě včas, končí časový limit a tak má na srovnání ještě dvě hry. Bohužel čtyřbodový náskok je nedostatečný a takticky zcela propadáme. Uhrávají čtyři body a je srovnáno 12:12. Poslední hra probíhá jako před týdnem. Nejsme schopni zareagovat na první kouli a prohráváme 12:13. Normálně jsme si to prosrali sami, to se nedá jinak nazval. Nicméně gratulujeme vícemistrům Moravy a Slezka k takticky vyzrálému odehrání závěru hry.

Třetí kolo, opět cizinci, tentokrát Hungary II. To se to hraje, když všechno vychází. Hladce vítězíme 13:1 a jsme z toho sami udivení. Jde se na oběd a spřádáme plány, jak dosáhnout ještě jednoho vítězství aby byly alespoň nějaké body.

Čtvrté kolo, SAHARA Husák. Zase se daří na co sáhneme, vedeme 8:0, pak soupeř trochu stahuje. Po hře, při které zazní konec časového limitu je stav 10:6. Tak snad čtyřku nedají. Ale není to tak jasné. Soupeř se snaží a my brzy vyházíme všechny koule. Teď se strachujeme, jak to dopadne. Naštěstí pro nás z toho byla jen trojka a vítězství 10:9. S těmi závěry musíme něco udělat, je to na nervy, takhle to dál nejde.

Páté kolo a šance na finálovou šestnáctku. To jsou věci. Soupeř z Poděbrad - Němec se zdá hratelný, udržujeme kontakt až do stavu 6:6. Pak však děláme hrozné chyby a soupeř toho využívá a dává pětku. Šárka placuje velmi dobře ale my jí moc nepomáháme. Trochu i pod tlakem času náš bod věnujeme soupeři a ten v následně přidává další. A tak prohráváme 6:13.

Měli jsme poměrně zdatné soupeře a dobré skóre a tak končíme na pěkném 28. místě. Kdyby Mireček alespoň jednou vyhrál, mohlo to být třiadvacáté místo. Ale na kdyby se nehraje.

Béda s Olinou a Radkou pravidelně střídají výhru s prohrou, bohužel však začali tou prohrou a tak dvě vítězství stačí pouze na 71. místo.

Byl to velmi pěkný turnaj, nádherné prostředí, pěkné prostředí a příjemní soupeři. Kromě prvního zápasu měl každý tým jednu ženu stejně jako my a tak to bylo docela vyrovnané. A když se k tomu připočte výborná práce organizátorů a dobrý terén pro hru, neměl tento turnaj žádnou chybu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář