Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roudnice - Sokolský pohár 2008

29. 3. 2008

V Jablonci dost prší, přesto se neohroženě vydáváme na cestu do Roudnice. Leje jako z konve až do Boleslavi, před Mělníkem začíná svítit sluníčko a nakonec se počasí umoudřilo a celý den nám přálo. Jen ten vítr a některá hřiště dlouho ve stínu znepříjemňovala hru. Některým hráčům vítr posunoval i košonek, my jsme takové štěstí neměli.
Hrajeme v obvyklém složení Milan-Klára, Šárka-Radka a Béda-Olina. Sešlo se 32 dvojic, ideální počet. Hraje se v 8 skupinách, první dva postupují.

Obrazek


Šárka-Radka
Jsou nalosovány do skupiny s přijatelnými soupeře a hned na úvod je čeká klubový soupeř. Využívají znalosti jeho hry a vyhrávají nad Bédou s Olinou 13:3.
V dalším kole potvrzují dobrou formu a porážejí OSIKA Jirkovský-Mrázová 13:6 a zajišťují si postup do finalové šestnáctky.
V souboji o první místo ve skupině jsou na řadě Lipník Mouchovi, holky potvrzují dobrou formu a vítězí 13:6.
A je tu boj o postup do osmičky. Bohužel na žebříčkově pátý tým Kolová Kacerovský-Šplíchal nestačí a prohrávají 7:13.
Další zápas, Vary-Pozorka Janík-Volenec a je tu vítězství 13:10 a nejhůř 12. místo.
V dalších kolech však následují dvě prohry, HEJ RUP Kocourek-Petracchi 9:13 a Loučky Kauca-Hubáček 4:13 a tak končí na pěkném bodovaném 12. místě.
Gratulujeme, jen tak dál.

Milan-Klára
Měli jsme o něco těžší skupinu ale to nás neomlouvá. Moc jsme toho nepředvedli, několikrát jsem zvrátil hru ve prospěch soupeřů a tak jsme šli od prohry k prohře.
AURA-Kolová Žampach-Gubiš 2:13, OSIKA-AGRO Kraus-Černík 4:13 a nakonec domácí Demčíkovi 3:13. Žádná sláva, poslední místo ve skupině a čeká nás hra v doprovodném turnaji HEJ RUP poháru, tříkolový švýcar, 16 týmů.
Začínáme proti Nereg.-SAHARA Černík- Hrabánek. brzy prohráváme 1:5, pak se ale na chvíli vzchopíme, vedeme 10:5, dokonce jsme dohazovali na vítězvtví ale nevěděli jsme o tom, mysleli jsme, že hrajeme do 13, ale bylo to jen do 11. Takticky špatnou hrou jsme dospěli k prohře 10:11.
Čeká nás nějlepší zápas dne, vše se nám daří a tak porážíme DPS-Nereg. Resl-Valášek 11:1.
Bojujeme o možnost finále a v koncovce se nám daří. FRAPECO Felčárek-Bernabe 11:9.
Jsme smíření s tím, že nepostupujeme, neboť pořadatel říkal, že vše je v počítači a pořadí mělo být podle Bucholze. Nakonec tak tomu není, rozhodujou body a pak hned skóre. K našemu překvapení postupujeme do finálové čtyřky ze čtvrtého místa, máme o bod lepší skóre než Béda s Olinou. Pro úplnost, podle Bucholze by místo nás postupoval Kolová Valenta-Kratochvíl, my bychom byli až osmí.
Jsme z toho tak překvapeni, že nevyužíváme nabídnuté šance a v semifinále prohráváme s SAHARA-FRAPECO Husák-Malá 6:11, stejným rozdílem prohráváme i v boji o třetí místo s domácími Skála-Lapihuska st. Bohužel, nabídnutou šanci jsme nevyužili tak snad někdy příště.

V posledním zápase jsme se však něco přiučili od zkušeného Jardy Skály. Že se můžeš chovat jako pracovník technických služeb a zametat si celé hřiště to už známe, tím nás moc nepřekvapil ale bal tu další taktický prvek. Během hry přišel k ležícím koulím do jedné z nich praštit svou koulí, zvedl ji a podíval se na ní. Usoudili jsme s Klárou, že má nějaký problém při identifikaci svých koulí, když leží na zemi. Následně položil kouli zpět na zem ale o něco blíž ke košonku. A hrálo se dál. Poznávání koulí asi není jeho jediný problém, má i něco s ušima. Na můj dotaz, co to mělo znamenat vůbec nereagoval. Ale na druhou stanu v jeho letech já už se pro kouli ani neohnu.

Béda-Olina
Jak už bylo uvedeno, první zápas s hokama 3:13, bohužel ani ve druhém zápase neměli moc štěstí a prohrávají s Lipník Mouchovi 6:13.
Až ve třetím zápase si trochu spravili chuť, OSIKA Jirkovský-Mrázová a výhra 13:7. Třetí místo ve skupině a čeká je taky doprovodný turnaj.
První kolo neregistrovaní domácí Suchomelovi a vítězství "pouze" 11:9.
Následuje prohra s finalisty OSIKA Štěpánek-Radoušová 8:11.
V boji o postup do finále porážejí AURA-UBU Pacasová-Anderson 11:0 ale ani to nestačí na postup, je z toho 5. místo po základních kolech (Bucholzem šesté).

Dobře organizovaný turnaj, jak je v Roudnici zvykem, vše jde jako na drátkách a nikde žádné prodlevy. Od ukončení zápisu do zahájení turnaje uběhla jen čtvrthodinka, jinde nestačí ani hodina. A když se navíc vydaří počasí tak je to super.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář