Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vojnův Městec - Velikonoční vejce 2008

15. 4. 2008

Vydáváme se ještě s Béďou a Olinou do neznáma, ještě jsme tu nikdy nebyli. Ráno byla docela silná bouřka, po cestě dost prší a je pěkná zima. Vyrážíme už ve čtvrt na šest a tak jsme na místě docela brzo, něco po půl osmé. Je velká zima, prší a vypadá to na sníh. Naštěstí to přešlo a během turnaje už moc nepršelo, dokonce na chvilku vysvitlo i slunce ale zima byla stále. Část hřišť je měkkých s hrubými kameny (pro elitu), větší část je uválcované hřiště, kde se dá jen koulet.

Hlavního turnaje se účastní 63 týmů, hraje se švýcar 4 kola, limit 50 minut. Nějakým divným způsobem je nalosován i tým který nepřijel ale prý za něj někdo zaplatil. Takže vždy stojí dva týmy.

Milan + Klára

Začínáme proti nasazené šestce Sněžné-Vojnův Městec Bukáček-Vejmělek a tak hrajeme na spodním hřišti (pro ty lepší). Docela nám to jde, daří se nám dobře placovat ale soupeř je vždy tak nějak blíž u košonku. Pěkně jsme si zahráli ale výsledek 2:13 nevypadá moc dobře. A tak odcházíme koulet na horní hřiště a sem se už jako aktivní hráči nedostaneme.

Obrazek

Ve 2. kole KLIP Anton-Potužák ale koulení nám moc nejde a tak nakonec v časové tísni podléháme 6:10. A je tu 3. kolo OSIKA Jirkovský-Přibyl. Tragédie. V první hře má soupeř bod a 5 koulí, naštěstí to posledním hodem změnil v náš bod. Vedení 1:0 nás uspokojilo tak, že jsme si už ani neškrtli. A tak ač soupeř udělal 14 bodů, prohráli jsme jen 1:13.

Obrazek

Ve 4. kole nás čeká tým místních neregistrovaných hráčů, kteří tráví přestávky mezi zápasy v restauračním zařízení a je už to na nich vidět. Naštěstí vyhráváme 13:4 a končíme tak na neslavném 59. místě a jdeme do doprovodného turnaje "Karlova pomláska", 3 kolový švýcar s limitem.

Začínáme proti FŇÁKY Orságovi. Jak je uvedeno v propozicích, hrajeme do 11 bodů. Za stavu 8:10 má soupeř bod a tak se snažím s tím něco udělat. Poslední koulí vyrážím prase a tak je konec. Následně zjišťujeme, že prý se hraje taky do 13 ale to už s tím nic nejde dělat. Navíc soupeř měl ještě 3 koule v ruce. Tak příště už se raději 3x zeptám do kolika se hraje. Další soupeř SLOPE-Austerlitz Přikrylová-Bayer. Začíná to nepěkně, nemáme už koule, soupeř asi čtyři a pěkně si doráží své koule ke košonku a je to 0:5. Koukáme se s Klárou na sebe a vidíme brzký konec. Naštěstí soupeř asi taky. Karta se obrátila a pomaličku se dostáváme do vedení a nakonmec je z toho vítězství 13:6. V posledním kole se nám soupež nedostavil, ve druhém kole prohrál a už ho to nějak nebavilo. A tak vyhráváme bez boje a končíme na 10. místě.

Béďa + Olina

1. kolo hlavního turnaje začínají volným losem, protože jsou 32. nasazení. Bohužel to se jim nakonec moc nevyplatilo. Nechápu, proč program na vedení turnaje není udělaný podle soutěžního řádu a nestojí poslední z nejslabší skupiny, jak je zde uvedeno. 2. kolo SLOPE-Auasterlitz Hrbáček-Bayer a prohra 2:13. Ve 3. kole smolně prohrávají s domácími Bareš-Turinský 10:11 a rozhodla o tom poslední koule soupeře. A tak alespoň ve 4. kole porážejí neregistrované Černík-Opyrchal. Bohužel 2 vítězství a síla soupeřů 7 (bohužel volný los nepřináší nic) stačí pouze na 35. místo a tak postup do dvaatřicítky o chloupek uniká. A tak jdou s námi do doprovodného turnaje.

Bohužel dlouho to trvalo než turnaj začal a tak soupeř nepřišel už ani na první kolo. Ve druhém kole mají naše známé místní hráče, jejichž stav pokročil úměrně k uplynulému času. Moc dobře se s takovým soupeřem nehraje a tak výhra 13:5 potěší. Před třetím kolem bylo 7 týmů s 2 vítězstvími a tak dostali toho osmého, tj. tým s jedním vítězstvím. Naneštěstí ty to taky už nebavilo a tak zvítězili stejně jako my bez boje.

A je tu semifinále Stolín Hájkovi. Stav 0:3 nevěstí nic dobrého ale za chvíli je to 9:3. Soupeř bod po bodu stahuje ale nakonec vítězí 13:11 a je tu finále. Přesun na elitní, zcela jiné hřiště, nepřinesl nic dobrého. Soupeř Sněžné Haněl-Dufková vítězí 13:moc ne (já jsem si to zapomněl napsat). Takže nakonec pěkné 2. místo.

Obrazek

Kolem půl deváté vyrážíme domů, kde jsme před jedenáctou. Pěkně nám to dalo zabrat, bylo to docela dost dlouhé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář