Jdi na obsah Jdi na menu
 


GP Austerlitz 2009 - Slavkov

27. 7. 2009

Slavkov je docela daleko a proto jedeme už v pátek. Stanujeme u hřiště, dva týmy Lipníka už tu jsou, později přijíždí i Velimáci. Hospodu máme hned u nosu, nikam nemusíme. Obavy, že nás domácí budou rušit křikem až půjdou z hospody nebo z diskotéky domů byly liché, plně jsme si vystačili sami.

Nevím jak to pořadatel udělal ale nakonec se sešel nejideálnější počet startujících, 64 trojic. Hraje se ve čtyřčlenných skupinách na limit, vše krásně odsejpá, žádné prostoje a čekání. Máme docela dobrou skupinu, na rozdíl od našeho výkonu. K tomu se ještě přidala psychická nepohoda. Začínáme s Vychodilovi-Karásek, poprvé bodujeme až za stavu 0:7. Dotahujeme ale poslední krůček se nám nepodařil udělat, je z toho prohra 8:11. Ve druhém zápase Valšovice-HRODE Kutí-Pírek naše neschopnost vrcholí, hladce prohráváme 0:13. Máme čas jít na oběd, grilované kuře je dobré, tím se nic nezkazí. Pivo prý znamená 5 cm vedle (při střelbě) a tak jsem si ho dal, možná jsem mohl i více, můj rozptyl byl větší. Přes bídnou hru a výsledky máme ještě šanci postoupit ze skupiny. Musíme vyhrát o 4 body nad HP-PKK Třebíč Fabíkovi-Matoušek. Docela se k tomu blížíme, vedeme už 9:6 ale v závěru se soupeř zlepšil a stahuje. V poslední hře máme do poslední koule šanci ale musel by se stát zázrak (zázrak = karó) a ten se nestal. Prohráváme i tentokrát 10:11.

A tak jdeme do turnaje "B", snad se to zlepší, Jediná trojice to vzdala, přihlásilo se jich 31. Začínáme se slovensko-irskou trojkou Hogan-Meliš-Matuchovič docela dobře. Hlavně díky jejich špatné střelbě vedeme už 7:0. Pak zase chybujeme my, vystřelené prase za čtyři a je po vedení. Prohráváme 8:13. Druhý zápas KLIP Burešovi, ktyrým se taky moc nedaří. Jde nám to o něco lépe, uhájili jsme i nastavení a vítězíme 12:7. Poslední zápas dne PCBD-Vinohrady Kravka-Hejlová-Bednářová na chvíli přerušil déšť ale hru to nijak neovlivnilo. Přes dobrosrdečnost holek přidat soupeři nějaký bod hladce vítězíme 5:13. V turnaji prý rozhodují body, skóre a skŕe posledního zápasu. Tak se 2 body a +8 by to mohlo být TopTen. Ale kdo ví, je něco schnilého v software slavkovkém. Ve třetím kole hraje Béďa (1 vítězství) s Pavlem (bez vítězství), což není při tomto počtu startujících možné. Stejný nedostatek jsem postřehl už předloni. Tak uvidíme. Nakonec nám to prý stačilo jen na 14. místo, to je dost podezřelé.

Další trojce Béďa-Olina-Eva Pacasová se taky nedaří, ve skupině prohrávají s Michalka-Sobolič-Majerčík 6:13 i s POP-AURA Vlk-Hlaváček-Pešout 10:13. Vítězství nad HRODE Krpcovi-Spurný 13:11 na postup nestačilo.

V bečku sice v repete s Michalkou vítězí 13:3 ale v dalších zápasech nestačí ma Carreau Hodboď-Šrubař-Adler ani na KLIP Burešovi a tak z toho bodované umístění není.

Počasí bylo nakonec příjemné, prostředí taky, mohli jsme si prohléhnout i plejádu nevěst (svatby tu šly jak na běžícím pásu), turnaj šel plynule a tak už jen konečně vychytat mouchy u toho švýcara a nemělo by to chybu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář