Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krakonošovy koule 2009 - Vrchlabí

19. 7. 2009

Předpověď prachbídná, poprchává ale přesto vyrážíme do Vrchlabí. Nejvíce prší ve Vysokém, ve Vrchlabí svítí sluníčko. Je to jen taková vějička, tentokrát měly rosničky pravdu. Sjelo se 34 týmů, nasadili jsme 5 dvojic a navíc jsme se Stolínem zachránili bodovanost turnaje. Hraje se v 8 skupinách, 16 KO.

Dvojice Milan-Klára a Jirka-Miloš jsou nasazeny do stejná skupiny. Začínáme s Polsko Nazarko-?. Vedeme po dvou hrách 3:0 (i když jsem pár obdů ubral) ale pak jsme se psychicky navzájem rozhodili a rázem je to 4:11. Pak jsme se naštěstí vzchopili a pomalu stahujeme. V poslední hře nám soupeř vydatně pomohl, vyrazil si své koule a tak v pohodě dohazujeme čtyřku a s velkým štěstím a velkými nervy vítězíme 13:11. Kluci prohrávají s domácími Řehoř-Skákal 5:13.

V klubovém souboji se střetáváme s Jirkou a Milošem. Stále jsme o kousek pozadu, ke konci hry začíná pršet, stahujeme až na rozdíl jediného bodu ale prohráváme 11:13. Ve druhém zápasa vítězí Poláci, přestože prohrávali 2:12!

Do třetího kola nastupuji všichni s jednou výhrou, vítězství = postup. Hrajeme s dvojicí Řehoř-Skákal, déšť se střídá s lijákem. Na rozdíl od soupeřů máme deštníky tak nám to tak nevadí. Poměrně hladce vítězíme 13:4. Kluci vedou 5:0 ale pak se to obrací a prohrávají 8:13 (asi). Postupujeme z prvního místa ve skupině, kluci končí až na čtvrtém. Hrají ještě jeden zápas "B" turnaje ale pak už raději jedou domů.

Déšť ustává jen na malé chviličky, přesto se dál hraje. V 16KO máme za soupeře nějaké místní kluky, Šebek-?. Prý jsou začátečníci ale nahazují na 6 metrů a koule plasují neomylně přímo ke košonku. Neustále při tom dělají holubičky, tak je upozorňujeme na dodržování základního pravidla "nohy na zemi". Dostali jsme se k náhozu a držíme hru na 8 - 10m, s tím mají problém. Neustálé upozoňování na nohy vede až k tamu, ža jim odstraňujeme koule hozené v rozporu s pravidly. Je to docela otrava. Zdárně spějeme k cíli, vítězíme 13:3. V boji o semifinále už nás déšť přemohl a hladce prohráváme s Vrchlabí Bartošová-Mašek 2:13. Už nic nedohráváme, jedeme domů. Tak nám asi zbyde 8. místo.

Béďa s Olinou suveréně vyhrávají skupinu. Vrchlabí Mikšík-Janoušová 13:1, Žižka-Ton 13:11 a Polsko Kraczewski 13:5. I v KO se jim daří, Vrchlabí Řezníček-Švimberský 13:10 a porážejí i Poláky Balcárek. Ani další domácí týmy v semifinále Bímovi a ani ve finále Bartošová-Mašek je nezastavují a tak jim po sedmi vítězných zápasech poprávu patří 1. místo v turnaji. Pro doplnění 3. místo Klusová-Vencl.

Tomáš s Jardou jsou v pětičlenné skupině. Porážejí Vrchlabí Srnská-Linhartová 13:5, těsně prohrávají se Stolínem Hájkovi 12:13 a porážejí Polsko Nezerko 13:6. Poslední zápas s Polsko KAN o ničem nerozhoduje, i přes prohru postupují z druhého místa ve skupině. V KO však narážejí na domácí Klusová-Vencl a to je soupeř nad jejich síly. V dohrávce postupují mezi 9-12 ale jak to dopadlo, nevím.

Ondra a Michal prohrávají s Bílkovi 9:13, porážejí Zimrovou 13:2 ale v rozhodujícím zápase prohrávají s Řezníček-Švimberský 8:13 a dál nepostupují. Vynahradili si to však vítězstvím v "B" turnaji.  

Škoda toho děsného počasí, herně jsme zaznamenali velmi dobrý výsledek a gratulujeme oběma vítězům turnaje. Pořadatelsky byl turnaj zajištěn velmi dobře, včetně mnoha úkrytů před deštěm. Ještě tak zakrytovat herní plochu, to by bylo něco.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář