Jdi na obsah Jdi na menu
 


SVĚtový DEn Koulí 2009 - Ořech

9. 3. 2009

Je sobota 7.3. a začíná petanque sezóna. V Jablonci jako obvykle prší a my doufáme, že v Praze bude lépe. A taky že bylo. Žádné vedro sice není, fouká vítr ale docela to jde. Na turnaji máme silné obsazení, kromě mě s Klárou a Bédi s Olinou jedou i neregistrovaní Miloš s Lukášem, Ondra s Michalem a Tomáš s Jardou. Sešlo se 33 dvojic, hraje se švýcarem na čtyři kola, následuje finálová osmička a další čtveřice taky dohrávají.

Začínáme s domácími Kohoutovi a střídáme se ve vedení. Na konci je to s námi nahnuté ale soupeř nevyužívá nabídnuté šance a tak se štěstím vyhráváme 13:12. Náš zápas končí jako poslední, ostatní jsou rádi, že se konečně může hrát dál.

Následují HEJ-RUP Demčíkovi. Začínáme pětkou a brzy vedeme 9:2. Pak se to ale zaseklo, soupeř stahuje a dokonce v závěru vede. Naštěstí štěstí zůstalo na naší straně, vítězíme opět 13:12.

Soupeři jsou stále těžší, Vrchlabí Klusová-Vencl mám asi moc šancí nedají. Jdou hned do vedení, za stavu 0:4 dáváme první bod a to nás uklidňuje. Chvíli se ještě držíme, až do 4:7 ale to je z naší strany skoro vše a soupeř spěje poklidnou hrou k hladkému vítězství. Prohráváme 6:13. Na čtvrté kolo si zase musíme spolu s ostatními počkat i my, zápas Varan-POP se trochu protahuje.

V boji o finále se nám staví do cesty SAHARA Pillerovi, s těmi se nám nějak nedaří. Ani dnes ne. I toto utkání prohráváme bez nějaké veliké zápletky 6:13.

 

Naštěstí se turnaj vede čapkovským programem a ne ořechovým způsobem a tak pokračujeme v boji o 13. až 16. místo. Začínáme s Ořech-AURA Leiský-Pešout. Všichni střídáme slabší okamžiky s těmi průměrnými, soupeř navíc trénuje ne moc úspěšně střelbu a tak vítězíme 13:9.

V posledním zápase nastupujeme proti Kolová Kacerovský-Kauca. Od začátku mírně vedeme, soupeře boj o 13. místo moc nemotivuje. V závěru je košonek téměř na konci hřiště, máme 4 koule na jeden dohoz ale Kláře se hned podaří posunout košonek na soupeřovu dvojku. Snažím se to napravit, dělám co můžu a vydoloval jsem z toho dvojku pro nás. Ale stále jsme ještě bod od cíle. Obávám se nejhoršího, soupeř snižuje ale nakonec jsme tam tu třináctku dostali a vítězíme 13:11.

 

Končíme tedy na 13. místě, o jedno místo jsme si proti loňsku polepšili. Když to tak půjde dál, mohl bych tento turnaj, ještě než půjdu do důchodu, vyhrát. Začíná trochu pršet a jsme rádi, že jedeme domů. Vracíme se do Jablonce, kde nás vítá mlha, déšť a sníh. Jako obvykle tedy ani nevíme, kdo vyhrál. Finalistům, kteří hrají o kolo víc moc nezávidíme. 4 základní kola a 3 KO je v tento (ne)čas docela dost, stačilo by o kolo méně nebo alespoň časový limit.

 

Snažil jsem se zaznamenat i výsledky dalších našich týmů ale bohužel si mi to nepodařilo dotáhnout do konce. Nicméně i přes dvě vítězství některých z nich (Ondra-Michal) se do první poloviny výsledkové listiny nedostali.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář