Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vysočina OPEN 2009 - Jihlava

20. 4. 2009

Na turnaj vyrážím s Klárou, dokonce se tu objevuje i Béďa s Olinou. Navzdory předpovědím meteorologů nás v Jihlavě očekává docela slušné počasí, i sluníčko se objevilo. Sjelo se 56 dvojic, hraje se ve skupinách a jako obvykle máme tu tříčlennou a navíc poměrně silné soupeře. Jako dvojka začínáme čekáním, což bude hlavní náplní dne. Nastupujeme proti ČB Korešovi, kterým jde o vše, neboť první zápas prohráli. Držíme se, dokonce v závěru vedeme ale jedinou nabídnutou šanci na vítězství nevyužíváme (museli bychom dohodit tři zbývající koule ale to se mán nepodařilo ani náhodou). A tak soupeř v další hře využívá svou šanci a trestá naši špatnou hru čtyřkou. Prohráváme 10:13. Korešovi nakonec celý turnaj vyhráli! Další soupeř je taky silný, Vrchlabí Bartošová-Mašek a tak máme pramalé šance. Navíc chybujeme při měření a tak místo bodu pro nás je to bod pro soupeře. Prohráváme 7:13 a odcházíme čekat, co bude dál.

Béďa s Olinou na tom nejsou o nic lépe, prohrávají a Varan Valenzovi P.+ I. 4:13 a následně i s HEJ-RUP Demčíkovi 6:13.

V béčku prohráváme hned první zápas s Carreau Hodboď-Adler 3:13, ve druhém se trochu vzchopíme a porážíme domácí AURA Svobodová-Skála 11:5. Pak už nás tlačí čas a tak se SAHARA Pillerovi jsme rádi, že za stavu 0:12 pětkou odháníme kanára, prohráváme hladce  5:13 a spěcháme domů. Béďa s Olinou začínají lépe, porážejí domácí Netušil-Habásko 13:4, ve druhém kole ale prohrávají s POP Vokrouhlíková-Hlaváčková, balí a jedou domů a do třetího kola nenastupují. Škoda, ještě měli šanci bodovat.

Malá poznámka nakonec. V zásadě nemám nic proti hře ve skupinách ale tříčlenné skupiny, to je málo. A navíc ještě čekat na dohrávku 32 je dost náročné (když se k tomu ještě nějaká za skupin "zasekne"). Před 16 hodinou máme odehrané pouhé dva zápasy, žádná sláva. Čtyřkolový švýcar by vygeneroval taky finálovou šestnáctku a navíc by všichni odehráli své čtyři zápasy. Tak to máme jako zamyšlení pro příště zda jet nebo ne.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE:

(Habi st., 20. 4. 2009 15:29)

Jsem byl rychlej, protože jsem na tvoji recenzi čekal. Vždycky je zpráva od Tebe tady pro pořadatele zajímavá a "poučná".. Opravdu.. ;)

RE :

(Milan, 20. 4. 2009 9:28)

Ty jsi Michale rychlej jako blesk. Samozřejmě, že můj názor je subjektivní. Chce to jen hrát lépe a postoupit. Tak snad příště.

RE:

(Habi st., 20. 4. 2009 9:10)

Ano, ano Milane... Moc dobře si to uvědomujeme!

Na druhou stranu k Tvému "zamyšlení" - první 2 PRESTIGE byly švýcarem a ani na jednom jsi nebyl.. Pro některé bylo pěkné zahrát si ve skupinách, resp. bez limitu..

a to jsem i já velkým zastáncem švýcara.. :D

Díky, že jste dojeli. snad se vám příště bude dařit více a bez méně čekání.